Trvalky

Allium senescens ssp. glaucum

česnek chlumní Zajímavá vytrvalá bylina s typickým česnekovým aroma. Velmi dobře snáší sucho a úpal. Dosahuje výšky do 20 cm. Kvete VI - VII růžovými květy. Na půdu je nenáročná. Použití: do skalek, okraje trvalkových záhonů.

Antennaria dioica 'Rubra'

kociánek nádherný Stanoviště vyžaduje slunné. Dobře snáší sucho.  Vytváří nízké přisedlé koberce při výšce 5 cm. Kvete V - VII sytě růžovými květy. Vhodný zejména do chudých kamenitých půd. Použití: do skalek, nádob, koryt a okraje trvalkových záhonů.

Anthemis tinctoria 'Troja'

rmen barvířský Stanoviště snáší plně osluněné. Naprosto nenáročný. Vytváří husté trsy vysoké 10 - 15 cm. Kvete VI - X žlutými květy.  Použití: do skalek, nádob nebo trvalkévých záhonů.

Aquilegia flabellata 'Cameo Blue/White'

orlíček  Miniatruní kultivar vhodný pro pěstování ve skalkách. Vyhovuje mu mírně vlhká humozní půda. Dobře snáší přistínění. Vytváří trsy vysoké 10 - 15 cm. Kvete V - VI modro bílými květy.  Použití: do skalek, trvalkových záhonů.

Arabis blepharophylla 'Rose Delight'

huseník brvolistý Stanoviště vyžaduje slunné. Vytváří velmi kompaktní stálezelené polštáře, při výšce 15 - 20 cm. Nenáročný na půdy, má rád sušší místa. Kvete III - IV temně růžovými květy. Použití: do skalek, nádob, suchých zídek nebo trvalkových záhonů

Arabis caucasica 'Variegata'

huseník kavkazský Kultivar s panašovanými listy. Naprosto nenáročný na půdu i stanoviště. Vytváří husté stálezelené koberce vysoké 15 - 20 cm. Kvete III - IV čistě bílými květy.  Použití: do skalek, nádob, koryt, suchých zídek nebo trvalkových záhonů.

Armeria juniperifolia

trávnička trsnatá Botanický druh pocházející z horských oblastí Pyrenejského poloostrova. Stanoviště vyžaduje plně osluněné, snese i lehký polostín. Vytváří nízké stálezelené polokulovité bochánky vysoké 10 cm. Kvete V - VI růžovými květy.  Použití: do skalek, nádob, suchých zídek nebo okraje...

Armeria juniperifolia 'Bevan'

trávnička trsnatá Přírodní mutaci původního druhu pocházející z pohoří Sierra de Guadarrama. Stanoviště vyžaduje slunné, snese i lehký polostín. Vytváří velmi kompaktní, pravidelný bochánek, připomínající trsy trávy, s téměř přisedlými květy, při výšce 5 cm. Kvete V - VI, růžovými...

Armeria maritima 'Dusseldorfer Stolz'

trávnička přímořská Stanoviště vyžaduje slunné, snese i lehký polostín. Vytváří husté tmavě zelené trávovité trsy. polštářovitý, vysoké 15 cm. Kvete V - VII růžovými květy. Roste v každé zahradní půdě.  Použití: do nádob, skalek, trvalkové záhony.

Armeria maritima 'Vesuv'

trávnička přímořská Červenolistý kultivar. Roste na plném slunci, snese i lehký polostín. Vytváří stálezelené bochánky vysoké 15 cm. Kvete V - VII růžovými květy. Pěstitelsky velmi nenáročný druh. Použití: do skalek, nádob, koryt nebo okraje trvalkových záhonů.

Armeria pseudarmeria 'Ballerina Red'

trávnička Roste na plném slunci, snese i lehký polostín. Vytváří stálezelené polštáře vysoké 20 - 30 cm. Kvete IV - IX červenými květy. Použití: do skalek, nádob nebo okraje trvalkových záhonů

Aster dumosus 'Anneke'

hvězdnice křovitá Stanoviště snese plně osluněné i polostín. Růst je nízký kompaktní trsovitý, při výšce 25 cm. Kvete IX - X jemně růžovými květy. Použití: do nádob, skalek, okraje trvalkových záhonů.

Aubrieta 'Kitte Purple'

tařička Vděčná a velmi nenáročná skalnička roste jak na plném slunci, tak i v polostínu. Vytváří rychle rostoucí husté kompaktní koberce vysoké 10 - 15 cm. Kvete IV - V fialovo modrými květy.  Použití: do skalek, nádob, suchých zídek nebo trvalkových záhonů.

Aubrieta 'Kitte White'

tařička Oblíbená a velmi nenáročná skalnička. Vytváří nízké husté stálezelené bohatě kvetoucí polštáře vysoké 10 - 15 cm. Kvete IV - VI bílými květy.  Použití: do skalek, nádob, suchých zídek nebo okraje trvalkových záhonů.

Aubrieta 'Stadtpark Rose'

tařička Kompaktní kultivar vytvářející nízké husté koberce při výšce 10 cm. Nenáročný na půdu i stanoviště. Kvete IV - V růžovými květy.  Použití: do skalek, nádob, suchých zídek nebo okraje trvalkových záhonů.

Aubrieta hybrida 'Tauricola Silberrand'

tařička Stanoviště vyžaduje plně osluněné, snese i polostin. Růst je hustě polštářovitý, při výšce 10 - 20 cm. Listy jsou zeleno žluté bary. Kvete VI - IX, fialovo modrými květy.  Použití: do skalek, nádob nebo koryt  
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>