O nás

    Jsme přesvědčeni, že se spoluprací s námi budete plně spokojeni a to především díky týmu odborníků a spolehlivým partnerům, kteří jsou vždy připraveni poskytnout Vám maximální servis. Disponujeme také kvalitním strojovým a technologickým vybavením a bohatou škálou rostlin a dalšího materiálu, což nám pomáhá v realizaci našich i Vašich nápadů. Jsme tu zkrátka proto, abychom Vám pomohli s uskutečněním Vašich snů a představ o pěkné zahradě, tedy aby byla prostorem, kde budete rádi trávit svůj volný čas.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Historie:

    Zahradnictví Kozly bylo založeno 4. 11. 1991 jako fyzická osoba, Lubomír Kaplan, na zhruba 12 ha zemědělské půdy v katastru obce Kozly na Lounsku. Zpočátku se zabývalo především rostlinnou zemědělskou výrobou na výměře rozrůstající se až téměř k 70 ha. V průběhu let 1996 - 1998 se výroba specialozovala především na zahradnickou činnost v oboru výroba okrasných dřevin, ale také v oboru zahradní a krajinná tvorba. Díky nárůstům objemu zakázek zahradních prací, jak v soukromé sféře, tak i řadou obcí. Zemědělská činnost byla postupně utlumována na současných zhruba 25 ha. Zahradnická činnost získala prioritu, především realizace zahrad. 
    V roce 2000 byl zakoupen zemědělský areál o ploše zhruba 1 ha, v němž následně po částečné rekonstrukci začala vznikat zahradnická maloprodejna, která je v průběhu let postupně zvětšována. Specializuje se především na okrasné rostliny v kontajnerech, z části vlastní výroby a z části nakoupené, upřednostňujeme tuzemské dodavatele.
     Kamenná maloprodejna byla otevřena v roce 2007 s vnitřními i venkovními prostory o výměře cca 500 m2. V následujících letech, ale tyto rozměry začaly být nedostačující, proto byla v roce 2010 venkovní prodejní plocha rozšířena o dalších cca 500 m2. Přesto ale rozměry venkovní plochy nestačily, proto jsme je v roce 2012 opět zvětšily o cca 860 m2.  
    Se  zvětšením prodejní plochy, jsme rozšířily i vlastní výrobu okrasných dřevin jak na volné ploše, tak také na téměř hektaru kontajnerovny. Rostliny jsou zde pěstovány pod automatickou závlahou a přihnojováním. Při výrobě spolupracujeme s ÚKZU Louny, která pravidelně kontroluje zdravotní stav rostlin. 
    Po roce 2000 nastal i větší objem realizací zahrad a s tím související nárůst údržeb. V letech 1996 až 2011 probíhala i dosadba a údržba části rekultivovaného areálu dostihového závodiště Hipodromu Most. Nadále spolupracujeme s řadou obcí v regionu na různých zahradnických zakázkách, včetně zámeckých parků a arboret, např. Korozluky, Hořovice, Nový Dvůr. 
    V dnešní době pro nedostatek času a lidí, mají nové realizace zahrad dlouhou čekací lhůtu (2 - 3 roky).
    V dubnu 2011 byla založena společnost RAS-TE, určena pro nákup a prodej rostlin. Na konci roku 2013 byla tato společnost plně převzata Lubomírem Kaplanem, jako jednatelem. Pod názvem TreePlant s. r. o. je určena jako společnost pro výrobu, nákup a prodej rostlin ve stávajícím areálu Zahradnictví Kozly.
    Na jaře 2014 byla prodejní plocha opět zvětšena o cca 200 m2, kde jsou umístěny převážně malé i větší stromy a vzrostlé rostliny.